MÁNESOVA
NEW YORK: Hudson - Bombay Bistros PRAGUE: Týnská - Mánesova WARSAW: Podwale
The Most Refreshingly Civilized Places To MeetTM

O NÁS

O Bar and Books

Síť podniků Bar and Books byla založena v roce 1990 v New Yorku a ihned nastavila nový standard doutníkových barů ve světě a posunula hranice pohostinnosti. Atmosféra našich barů spolu s vysoce kvalitním výběrem lihovin láká k posezení. Nabízíme vše od brandy přes whisky, klasické koktejly, lehké občerstvení, ročníkové portské a vynikající vína servírovaná stylovým servisem, který nemá obdoby.

Vedle tří podniků v New Yorku - Hudson Bar and Books, Lexington Bar and Books and Beekman Bar and Books - jsme otevřeli ještě sesterské bary v České republice: Týnská Bar and Books a Mánesova Bar and Books.

Týnská Bar and Books & Mánesova Bar and Books lákají nejen stále rostoucí počet expatů, ale také místních - od politických lobbistů, přes právníky, finanční experty, až po filmové hvězdy.

V roce 2015 Bar and Books slaví své 25. výročí existence, k této příložitosti otevřelo Podwale Bar and Books ve Varšavě.

Martina Peštová: manažerka

Martina spoluvlastní v Bar and Books podniky v Praze. Pražská rodačka se odstěhovala do New Yorku ještě jako náctiletá. Strávila zde pět let v oboru pohostinství a započala svoji kariéru v managementu. New York ale nebyl Martininou první mezinárodní zkušeností - před tím strávila tři roky v Austrálii studiem anglického jazyka a sbíráním pracovních zkušeností v luxusních barech a restauracích. V roce 2004 se vrátila do Prahy a otevřela první Bar and Books v České republice v Týnské ulici a čtyři roky na to druhý podnik v Mánesově. Martina patří k elitě úspěšných pražských podnikatelek a podnikatelů v pohostinství. V současné době věnuje svoje zkušenosti do rozvoje dalšího podniku sítě Bar and Books ve Varšavě.

Raju S. Mirchandani: majitel

Raju S. Mirchandani, majitel, zakladatel a CEO Bar and Books, sítě elegantních cocktail barů v New York City založené v roce 1990. Zároveň je i majitelem podniků Le Bateau Ivre, prvního newyorského autentického "Bistrot à Vins". Předtím pracoval v několika mezinárodně uznávaných hotelech včetně Dorchester Hotel v Londýně či The Taj Mahal Hotel v Bombaji. Deset let strávil v pozici ředitele cateringu v elegantním Westbury Hotelu v New Yorku a další dva roky jako partner Park Bistro Group, která vlastnila a operovala Les Halles a Park Gourmandises. Raju Mirchandani vystudoval hotelový management na Middlesex College v Londýně a v Institute of Hotel Management v Bombaji.